tel +48 796 950 741 tel. +48 12 270 13 18
Proszę czekać...
Zapytaj o rezerwacje!
Wyślij zapytanie

Camping - atrakcje turystyczne które warto odwiedzić

Kamping KORONA położony jest nieopodal malowniczego miasta Krakowa przy drodze E77

Pieniny

Pieniński Park Narodowy - spływ Dynajcem

Pieniny to piękne malownicze górskie krajobrazy, bogactwo szlaków które od wieków przemierzane były przez znanych pisarzy i poetów. Nie bez przypadku obszar ten objęty jest ochroną - Pieniński Park Narodowy to obszar o bogatych walorach przyrodniczych i dużym zróżnicowaniu gatunkowym. Dziewicze miejsca wśród których wije się rzeka Dunajec urzekają czystością i obfitością atrakcyjnych szlaków. Spływ Przełomem Pienińskim to jedna z wygodniejszych form zwiedzania Pienińskiego Parku. Niewielu małopolan nie zaznało uroków tego miejsca gdyż jest to obowiązkowy punkt turystyczny na mapie południowej Polski. Przemierzanie rzeki wśród flisackich gawęd i wiekowych legend zbliżają do historii tego obszaru. Tradycja organizowania spływów sięga roku 1832. W 1934 roku powstało Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich które dzisiaj skupia ok. 900 członków z czego ponad 500 wykonuje swój zawód.

więcej informacji: http://flisacy.com.pl/

Kraków - Rynek Główny

Kraków - Rynek Główny

Jeśli lubisz obcować z historią nie sposób nie odwiedzić krakowskiego rynku głównego oraz starówki. Jeden z największych europejskich rynków wraz z cennymi zabytkami klasy zerowej jest nieocenioną perłą w sercu miasta. Z Rynkiem wiąże się część krakowskich legend i tradycji oraz wiele wydarzeń historycznych.Do nich nawiązuje np. hejnał grany co godzinę z jednej z wież mariackich, czerwcowy pochód Lajkonika, intronizacja Króla Kurkowego czy grudniowy konkurs szopek. Kościół Mariacki, Sukiennice, kościółek św. Wojciecha to tylko początek przygody która jest na wyciągnięcie ręki. Wrażenia nie pozwolą zapomnieć tego miejsca a bogactwo oferty muzealnej i turystycznej gwarantuje wybór odpowiedniej ścieżki tematycznej. Poznaj historię Krakowa lub po prostu zasiądź w jednej z wielu restauracji i chłoń w cieniu klimat wielosetletnich kamienic.


Sanktuarium Łagiewnickie

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie

Sanktuarium mieści się w obiekcie klasztornym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, który powstał w 1891 roku jako fundacja księcia A. Lubomirskiego dla dziewcząt i kobiet potrzebujących głębokiej odnowy moralnej. W okresie międzywojennym w tym klasztorze żyła i zmarła s. M. Faustyna Kowalska (1905-1938), przez którą Chrystus Pan przekazał Kościołowi i światu orędzie o Bożym miłosierdziu. Przybliża ono tajemnicę miłosierdzia Bożego, wzywa do zaufania Panu Bogu i postawy miłosierdzia wobec bliźnich, a także do głoszenia i wypraszania miłosierdzia Bożego dla świata m.in. przez praktykę nowych form kultu (obraz Jezusa Miłosiernego, święto Miłosierdzia, koronka do Miłosierdzia Bożego i godzina Miłosierdzia). W 1943 roku krakowski spowiednik Siostry Faustyny o. J. Andrasz SI poświęcił pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego pędzla A. Hyły, ofiarowany jako wotum za ocalenie rodziny z wypadków wojennych, i zainicjował uroczyste nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego. Obraz szybko zasłynął łaskami, dlatego z roku na rok zwiększała się liczba pielgrzymów, którzy nawiedzali także grób zmarłej w opinii świętości Siostry Faustyny.

ul. Siostry Faustyny 3, 30-420 Kraków

więcej informacji znajdziesz tutaj

Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia Soli "Wieliczka"

Kopalnia Soli "Wieliczka" to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. Wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Nic dziwnego, że do tej pory uroki Trasy turystycznej, głównego szlaku Kopalni Soli „Wieliczka”, podziwiało już 36 milionów spragnionych przygody turystów z całego świata. Kopalnia Soli "Wieliczka" prowadzi działalność leczniczą w podziemnych wyrobiskach górniczych wykorzystując do leczenia unikatowy mikroklimat: powietrze pozbawione zanieczyszczeń i alergenów, bogate w mikroelementy, o stałej temperaturze, wysokiej wilgotności, wolne od szkodliwego promieniowania.

Trasa turystyczna
ul. Daniłowicza 10
Wieliczka, Polska


Park Miniatur w Inwałdzie

Park Miniatur "Świat Marzeń"

Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, położone w województwie małopolskim w połowie drogi pomiędzy Andrychowem a Wadowicami, na powierzchni 75 tys. m2 . Park został otwarty w maju 2007r. Miniatury, których w Parku Miniatur Świat Marzeń jest ponad 50, zostały wykonane w skali 1:25. Plac i Bazylika św. Piotra jest wykonana w skali 1:15, a kompleks wenecki* - Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka - w skali 1:10. Podczas międzykontynetalnej podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk można podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W ciągu zaledwie jednego dnia można stanąć pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka* czy koło Muru Chińskiego.

Inwałd ul. Wadowicka 169
34-120 Andrychów
tel. +48 33 875 28 68


Zakopane

Zakopane i okolice

Jeśli chcesz zobaczyć najbardziej znane i popularne ze względu na ruchturystyczny miejsca Zakopanego odwiedź Krupówki, najstarszą ulicę - Kościeliską, zwiedź miejscowe zabytki: cmentarz na Pęksowym Brzyzku czy sąsiadujący z nim Stary Kościół, zabytkową Willę Koliby, kaplicę na Jaszczurówce - są najpopularniejszym sposobem zwiedzania Zakopanego. Jeśli zaś pragniesz zobaczyć coś więcej - powinieneś skierować się na spacer doKuźnic, by podziwiać odrestaurowane zabudowania dworsko-parkowe pochodzące z XIX wieku. Można zdobyć szczyt Antałówki, bądź Gubałówki, z których rozpościera się panorama na Zakopane i Tatry od Hawrania po Osobitą. Niezapomniane wrażenia pozostawi wycieczka na Gubałówkę, którą można odbyć kolejką linowo-terenową. Aby najpełniej skorzystać z bogatej oferty turystycznej Zakopanego należałoby zaopatrzyć się w przewodnika lub przynajmniej przewodnik z długą listą szlaków przyrodniczych. Pamiętajmy, że przemieszczanie się na nogach to najlepszy i najzdrowszy sposób na poznanie Zakopanego który powinien być obowiązkowym punktem na szlaku turystycznym południowej Polski.


Dom Rodzinny Karola Wojtyły

Dom Rodzinny Ojca św. Jana Pawła II

Polaków wnoszących w dziedzictwo ludzkości swój geniusz było zapewne wielu. Mikołaj Kopernik z Torunia, Fryderyk Chopin z Żelazowej Woli, Maria Skłodowska-Curie z Warszawy, Lech Wałęsa z Gdańska i - największy z nich - Karol Wojtyła - Jan Paweł II z Wadowic… Mamy szczęście upamiętniać ich dziedzictwo. To nasze prawo i zarazem wdzięczność wyrażona Bożej Opatrzności. Dlatego budujemy im instytuty, centra, muzea, pomniki. W słynnej z gościnności Polsce staramy się również pokazać nasze najważniejsze bogactwo: ludzi, którzy rozsławili ten kraj. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach powstawało stopniowo. Od narodzin pomysłu do realizacji marzeń upłynęło wiele lat. Ale tu wszystko się zaczęło. Tutaj przyszło na świat najmłodsze dziecko Karola Wojtyły seniora i Emilii z Kaczorowskich. Tutaj był jego pierwszy dom.

Kościelna 7
34-100 Wadowice
+48 33 823 35 65


Zamek na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu przez całe wieki stanowił centrum państwowości polskiej. Dziś wizyta w dawnej rezydencji królewskiej to fascynująca podróż w głąb historii Polski, w czasy zarówno jej świetności jak i upadku. Zamek Królewski położony jest na Wzgórzu Wawelskim – wapiennej skale jurajskiej majestatycznie wznoszącej się na lewym brzegu Wisły, w samym sercu Krakowa. Od ok. VII w. n.e. w jego okolicy zaczęli się osiedlać Słowianie, a za panowania pierwszych historycznych władców Polski z dynastii Piastów Wawel stanowił już jedną z głównych rezydencji monarszych. Prawdziwa królewska siedziba powstała tu jednak dopiero z początkiem XIV w., wraz z koronacją i osiedleniem się na Wawelu Władysława Łokietka. Na wzgórzu zbudowana wtedy została gotycka katedra, w miejscu drewniano – ziemnych fortyfikacji wzniesiono solidne mury, a sam zamek został znacznie rozbudowany. Lata świetności zamku przypadły na czasy panowania Jagiellonów, zwłaszcza ostatnich z rodu Zygmunta III Starego i Zygmunta Augusta. Zafascynowani rozwojem renesansu w Europie Zachodniej królowie pragnęli nadać swojej rezydencji prawdziwie nowoczesny charakter. źródło: www.alekrakow.pl

Wawel 5,
31-001 Kraków
Tel. 12 422 51 55


Opactwo Ojców Benedyktynów w Tyńcu

Klasztor w Tyńcu

Opactwo, usytuowane na wapiennym wzgórzu nad Wisłą, ufundował najprawdopodobniej Kazimierz I Odnowiciel w 1044 r. Działo się to po kryzysie młodego państwa, wywołanym pogańskim buntem i czeskim najazdem. Benedyktyni mieli wspierać odbudowę państwa i Kościoła. Pierwszym opatem został Aaron. Część badaczy uważa natomiast, iż opactwo tynieckie dla benedyktynów obecnych wcześniej w Krakowie ufundował dopiero syn Kazimierza Odnowiciela, Bolesław II Szczodry. W II połowie XI w. powstał zespół romańskich budowli – trójnawowa bazylika oraz zabudowania klasztorne. W XIV wieku opactwo uległo znacznemu zniszczeniu w wyniku ataku Czechów oraz Tatarów. Opactwo zostało zniszczone przez wojny w XVII wieku, lecz wkrótce znowu odbudowane i powiększone (m.in. o bibliotekę). Kolejne zniszczenie dotknęło zabudowania klasztorne w związku z zamienieniem ich na twierdzę konfederatów barskich. Odbudowy dokonał opat Florian Amand Janowski. W 1816 r. opactwo zostało zlikwidowane. W latach 1821-1826 kościół stanowił siedzibę biskupstwa tynieckiego z biskupem Grzegorzem Tomaszem Zieglerem na czele.

odwiedź stronę klasztoru

Puszcza Niepołomicka

Puszcza w Niepołomicach

Puszcza Niepołomicka to najokazalszy kompleks leśny w województwie małopolskim, a także - zdaniem wielu - jeden z najpiękniejszych. Znajduje się ona w zachodniej części Kotliny Sandomierskiej i obejmuje dwa powiaty: wielicki - z Gminami Niepołomice, Gdów i Kłaj - oraz bocheński - Gminy Drwina i Bochnia. Dawniej zajmowała ona obszar od Krakowa po Sandomierz. Obecnie pozostało tylko kilka odseparowanych od siebie części w widłach Wisły i Raby, rozciągających się na łącznej powierzchni około 11 tysięcy hektarów. W jej okolicy, blisko Niepołomic znajdziesz szereg szlaków, miejsc wypoczynków i restauracji oferujących tradycyjną kuchnię polską - słowem kompletną infrastrukturę wypoczynkowo-turystyczną. Pomimo znacznych zmian, Puszcza Niepołomicka wciąż nazywana jest "Zielonymi Płucami Krakowa", od którego to dzieli ją niespełna 20 kilometrów.


Zamek królewski w Niepołomicach

Zamek w Niepołomicach

Pięknie odrestaurowany Zamek Królewski znajduje się w samym centrum Niepołomic obok Rynku, przy zabytkowych plantach. Obiekt jest prawdziwą ozdobą niewielkiego, średniowiecznego, uroczego miasteczka. Przez wieki niepołomicki zamek zwany był również "drugim Wawelem" ponieważ stanowił wypoczynkową rezydencję królewską. Tutaj, pracowali i bawili się królowie i książęta z dynastii Piastów, Jagiellonów i elekcyjni władcy Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Okazała zamkowa bryła oparła się niszczejącemu działaniu czasu i burzliwym wydarzeniom historii, pozostając żywą księgą dziejów naszej historii. Obecnie pieczołowicie odrestaurowany stanowi perłę renesansowej architektury, dowód niebywałego kunsztu Tomasza Grzymały oraz włoskiego rzeźbiarza Santi Gucciego. Zamek założony na planie czworoboku, z obszernym, zbliżonym do kwadratu arkadowym dziedzińcem oraz krużgankami służy dziś kulturze i sztuce. W komnatach zamkowych powstało Muzeum Niepołomickie bogate w eksponaty myśliwskie i łowieckie zbiory Włodzimierza Puchalskiego oraz Muzeum Narodowego.

dowiedz się więcej

Zamkowa 2
32-005 Niepołomice
12 281 32 32


Kopalnia Soli w Bochni

"Bochnia" Kopalnia Soli

Kopalnia Soli Bochnia obok Kopalni w Wieliczce jest jednym z najstarszych w regionie obiektem przez który przemawia historia wieków. Początki bocheńskiej kopalni jako zakładu wydobywczego sięgają roku 1248. Będąc przedsiębiorstwem królewskim, kopalnia przynosiła olbrzymie dochody. W 1368 r. Król Kazimierz Wielki wydał dokument zwany Statutem Żupnym Podobnie jak w Wieliczce miejsce to obfituje w podziemne kaplice oraz rzeźby tworzone przez artystów ludowych. Odnajdziesz tu również pozostałości po zamierzchłej infrastrukturze wydobywczej. Obecnie w kopalni znajduje się również unikatowy na skalę światową ośrodek uzdrowiskowy zajmujący się nowatorską metodą rehabilitacji i leczeniem schorzeń układu oddechowego w oparciu o naturalny mikroklimat podziemnych komór solnych.

dowiedz się więcej

Adres: ul. Campi 15
Bochnia 32-700
Telefon:
+48 14 6152460


Zamek królewski w Dobczycach

Zamek Królewski Dobczyce

Zamek leży na wzgórzu nad Rabą a dokładnie nad Jeziorem Dobczyckim, które powstało ze spiętrzenia wód Raby. Niewątpliwie najstarszy zamek wznosił się w najwyższym punkcie wzgórza nad niedostępnym urwiskiem. Prawdopodobnie dopiero w późniejszym okresie dobudowano zamek dolny. Średniowieczny zamek swoim widokiem ze wzgórza zachęca do obejrzenia z bliska. Z pobliża zamku można podziwiać malowniczą okolicę Dobczyc oraz sztucznie spiętrzone Jezioro Dobczyckie. Okres powstania twierdzy datuje się na XIII w. W czasach swej świetności obiekt posiadał ponad 70 sal i 3 wieże a jego gośćmi bywali tacy średniowieczni władcy jak choćby Kazimierz Wielki lub Władysław Jagiełło. Gościli tu również znany kronikarz Jan Długosz i synowie Kazimierza Jagiellończyka. Okolica zamku obfituje w pomniki przyrody i zabytkowe kościoły. Obecnie na terenie obiektu znajduje się Muzeum Regionalne PTTK w Dobczycach.

32-410 Dobczyce
Stare Miasto
tel. 518 825 830


Muzeum Auschwitz-Birkenau

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau

Zachowane Miejsce Pamięci ofiar więźniów hitlerowskich składające się z dwóch części byłego obozu koncentracyjnego: Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Miejsce jednego z najbardziej znanych i okrutnych niemieckich obozów koncentracyjnych (zagłady) jak również miejsce kaźni i eksterminacji więźniów w latach 1940-1944. Zwiedzającym są udostępnione tereny i większość byłych obiektów obozów. Wizyta z przewodnikiem pozwoli lepiej zrozumieć to unikatowe, związane z tragedią miejsce. Na zwiedzenie i zapoznanie się z tragiczną historią miejsca potrzeba co najmniej 3,5 godziny. Część budynków jest wyłączona ze zwiedzania (m.in. tzw. bloki rezerwatowe, administracja, działy muzealne). Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania.

ul. Więźniów Oświęcimia 20
32-603 Oświęcim


Strona główna · Cennik · Atrakcje · Plan · Galeria · Dojazd · Kontakt Copyright © 2000 - 2014 Campig KORONA